Przyczepę możemy wypożyczyć na przykład w sklepie, serwisie jenośladów ewentualnie na stacji z benzyną i przetransportować samemu własny jednoślad. Należałoby natomiast być racjonalnym jeżeli nie posiadamy doświadczenia w tego rodzaju transporcie ponieważ możemy narazić nasz motorower na zepsucie ewentualnie podrapanie jeśli np. źle umocujemy go na przyczepie.

Żeby przewieźć pojazd na przyczepie należy starannie go zabezpieczyć. Własnoręcznie można przymocować motocykl na standardowej przyczepce tą metodą:

  1. Ulokować koło motocykla w rogu przyczepy.
  2. Sznur spinający umocować na przednie koło. W miarę możliwości pociągnąć trok przez dolną półkę zawieszenia oraz zahaczyć o przyczepę po drugiej stronie kierownicy.
  3. Przeciągnąć trok ściągający poprzez siedzisko motoroweru oraz zamontować do podłogi przyczepki.

Przyczepianie jednośladu jest bardzo istotne, gdyż niespodziewane przesunięcie się go na przyczepie może mieć tragiczne konsekwencje w postaci wypadku.
Funkcjonują też alternatywy pożyczenia specjalistycznej przyczepy dedykowanej do transportu motorowerów, zaopatrzonej w podjazd i zaczep, w którym się kładzie przednie koło. Stawka użyczenia takiej przyczepki to około 50 złotych za 24 godziny (dodatkowo rękojmia średnio ok. 200 złotych). Na takiej typowej przyczepce można zwykle przewieźć 1 lub dwa motorowery. Pamiętajmy, że potrzebujemy samochód z hakiem holowniczym oraz pasy spinające!

Najbardziej rozwiniętą alternatywą jest przyczepa podłogowa z daszkiem ( chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi).

Adnotacja: Przyczepka winna posiadać ważne OC!
Miejmy w pamięci: Prawo jazdy kategorii B uprawnia do prowadzenia pojazdu z przyczepką o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu holującego, o ile całkowita akceptowalna masa całkowita zestawu tych samochodów nie przekracza 3,5 t.